Airman Hakkında

Yüksek ölçekli bir kompresör ve “solüsyon“ diye adlandırılan bir tüp sıvıdan oluşan kombinasyondur. Bu set, araç lastik havalarının tamamlanmasında sadece kompresör olarak ve çivi, metal, vida gibi küçük ölçekli lastik hasar ve patlaklarında lastiklerin geçici tamir edilmesini sağlar.

Otomotiv firmaları artık yer – yakıt ve maliyet tasarrufu için Stepne (Yedek) lastik yerine bu setleri tercih etmekteler. Airman lastik tamir setlerinin üreticisi Active Tools dünyanın önde gelen otomotiv orijinal ekipman tedarikçisidir.

Araç sigara çakmak girişinden çalışan /12 V yüksek 15 Amper  basınç kapasitesine   sahip hava  hava üreten cihazdır.

Patlak lastik hasarlarını kapatacak, partikül Jel yapıda, ağırlıklı su ve bio çözünürlüklü kimyasallarla formüle edilmiş sıvıdır. Toxic ve yanıcı madde içermez. Jant ve metal aksamlarda küf ve paslanmaya sebep olmaz.

Son teknoloji TPMS / lastik basınç sensörlerine zarar vermez, güvenli ve dünyanın önde gelen otomotiv markalarından kabul ve onaylıdır.

Lastik patlamasından dolayı yolda kalmadan kolay ve pratik bir yöntem ile aracınızın hareket etmesini sağlar.

Stepne (Yedek) lastik, bijon ve bijon anahtarı, kriko, sökme ve takma gibi birçok fiziki eylem/haraket ile kullanması belirli teknik ve bilgi isteyen aletlerle uğraşmadan lastiğinizi tamir ederek, en yakın ve kısa sürede profesyonel lastik tamir işletmesine/servisine ulamanıza kolaylık sağlar.

Araç arıza ve/veya lastik patlaması, lastik hava basıncının eksilmesi gibi aracın yola devam etmesini engelleyecek durumlarda  yer – zaman – yol ve iklim şartları çok önemli ve belirleyicidir.

Aracınızda “Airman Lastik Tamir Seti” yoksa ;

Issız bir yerde – gece veya alaca karanlıkta – dik bir rampa/yokuşta – yağışlı ve/veya karlı bir hava da lastiğinizin patlamamasını dileriz.

Araçlarda geleneksel  Stepne (Yedek) lastik (Jant – Lastik) ve yardımcı servis aletleri (kriko-bijon anahtarı) yerine lastik tamir seti vermek yer – ağırlık tasarrufu sağlıyor.

Dolayısıyla üretim, dizayn, yakıt, lastik maliyetleri azalıyor. Lastik tamir seti ile tamir/servis  basit, kolay, pratik ve güvenli kullanıma uygun olarak yol kenarı servis/tamir riskini azaltıyor

Tamamen kullanıcıların tercih ve tasarrufundadır. Araç/otomotiv üreticileri mutlaka iki donanımda birini son kullanıcıya vermek zorundadır. Son yıllarda birçok marka ve model araçta lastik tamir seti bulunmaktadır.

Airman üreticisi ve marka sahibi Active Tools dünyanın en önemli kompresör ve tamir sıvısı üreticisi ve tedarikçisidir.

Evet, kompresörler büyük lastikleri bile şişirebilecek kapasitedir, tek önemli faktör şişirme süresidir.

Unutulmamalıdır ki, profesyonel lastik servisinde sanayi kompresörleri kullanılır. Lastik tamir setlerinde set özelliklerine göre 12V araç kompresörü kullanılır.

Kullanım şartları ürün bilgilerine uygun olmalıdır.

Orijinal ekipman donanımı olarak lastik tamir setleri veren hemen hemen tüm markalarda ya kompresör ya da solüsyon olarak Airman teknolojisi ürün vardır. Marka bazında kolaylıkla Audi, Citroën, Ford, GM, Hyundai, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Nissan, Porsche, Peugeot ve Volkswagen isimlerini verebiliriz.

Airman setlerini solüsyon ile birlikte  hem lastik tamirinde kullanabilirsiniz hem de sadece kompresör olarak aracınızın  lastiklerini şişirmekte, hava basınçlarını tamamlamakta kullanabilirsiniz.

Muhtelif adaptörlerle kompresörünüzü top, bisiklet gibi hava basınçlı günlük ürünlerde de kullanabiliriniz.

Solüsyonun tamamının lastik içine pompalaması tavsiye edilir.